Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dobrodošli na NS Auto Forum!

Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Skoda Fabia 1.4 mpi, 2002 godiste Gasi se.  (Read 2523 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

magsavers

• Beginner
  • *
Skoda Fabia 1.4 mpi, 2002 godiste Gasi se.
« on: May 20, 2010, 08:32:37 PM »

Pre dva meseca auto nije hteo da upali kada je zagrejan. Promenio sam akumulator, ocisto dizne i promenio filter za gorivo. Do danas je auto sluzio orektno. Jutros je upalio normalno. Veceras je jedva upalio i poceo da se gasi u leru. Sipao sam gorivo, jer je bilo pri kraju ali jos nije gorela lampica za rezervu. Posle sipanja goriva jedva samupalio auto. Gasio se jos 3 puta za 2 km. Pre parkiranja su se iz auspuha cule i 2 ili 3 eksplozije. Pomagajte drugovi...

dare_ns

• Advanced Member
  • *
  • Банован :Р
Re: Skoda Fabia 1.4 mpi, 2002 godiste Gasi se.
« Reply #1 on: May 20, 2010, 10:17:33 PM »

mozhda je loshe gorivo...
probaj sa

ako ne radi... prodaj ga. sa sve magnetom
лонг ливе роцк `н` ролл

Alfista

• Addicted
  • *
  • Cuore sportivo
« Reply #2 on: May 21, 2010, 05:11:52 AM »

:haha:

magsavers

• Beginner
  • *
« Reply #3 on: May 21, 2010, 06:08:16 AM »

dare_ns, da li ima granice zlobi. Mozda sam trebao da promenim nick da bi se ti normalno nponasao. Ustvari tebi je drago kada neko ima problem. Tragicno, pozz

stef

• President
  • *
    • yugofanclub
« Reply #4 on: May 21, 2010, 08:07:42 AM »

Pre dva meseca auto nije hteo da upali kada je zagrejan. Promenio sam akumulator, ocisto dizne i promenio filter za gorivo. Do danas je auto sluzio orektno. Jutros je upalio normalno. Veceras je jedva upalio i poceo da se gasi u leru. Sipao sam gorivo, jer je bilo pri kraju ali jos nije gorela lampica za rezervu. Posle sipanja goriva jedva samupalio auto. Gasio se jos 3 puta za 2 km. Pre parkiranja su se iz auspuha cule i 2 ili 3 eksplozije. Pomagajte drugovi...

Ako puca na auspuh, paljenje je u problemu(bilo sta sto ima veze sa peljenjem)....Nesagoreva smesu i odmah se samozapaljuje u izduvnoj granu/auspuhu. Service - diagnostika.
Kako ćete prepoznati Sremca na auto-putu?
Svi voze - on tera!!! :)

magsavers

• Beginner
  • *
« Reply #5 on: May 21, 2010, 09:19:44 AM »

Slazem se. Bio sam kod majstora. Kaze da ne rade 2 klipa. Misli da treba da promenim svecice i ,,modul paljenja,, to je deo sto stoji preko svecica umesto kablova i bobine. Potrazicu da vidim koliko kosta taj deo (on misli da je oko 7000,00 din). Naravno on samo misli da je to uzrok, nije 100% siguran.

ChatNick

• Senior Member
  • *
« Reply #6 on: May 21, 2010, 10:51:34 AM »

Ugao paljenja (reče ti Stef), zazor svećica, čistoća svećica, ispravnost svećica, ispravnost kablova, a mislim da i neodgovarajuća smeša može tako nešto da radi...
Sve u svemu, "dobar" majstor bi znao da ti pomogne... Sam, ja bar, ne bih čačkao...

Kako to ono ide, "izduvni deo" treba da je zatvoren kad se dešava eksplozija da bi se ostvario potreban pritisak na klip?

magsavers

• Beginner
  • *
« Reply #7 on: May 21, 2010, 11:34:41 AM »

Mislim da je bila greska sto kada sam menjao filter za gorivi i cistio dizne nisam ocistio i rezervoar. Necu sam nista da cackam...

magsavers

• Beginner
  • *
« Reply #8 on: May 23, 2010, 10:13:28 PM »

Bio na diagnostici (2.600,00 din). Modul (bobina...), svecice, termo davac. To je valjda to.

Pages: [1]   Go Up