Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dobrodošli na NS Auto Forum!

Pages: [1] 2 3 ... 7   Go Down

Author Topic: Ford Mondeo 2.0 dizel (TDDI ili TDCI), godiste od 2001. i mladji  (Read 21783 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gomi

• Member
  • *

Razmisljam o kupovini polovnog Ford Mondea sa 2.0 dizel motorom, najverovatnije ghia paketom opreme, u karavan ili limuzina varijanti, godiste 2001. ili mladji. Nadam se da ga necu platiti vise od 5.500, eventualno 6.000 evra.

Sta mislite, da li je ova marka i ovaj model OK izbor?
Da li za njih vazi da su skupi za odrzavanje ili ne?
Koje su mu najvece mane?
Na sta narocito da obratim paznju pri kupovini?
Da li da biram sa TDDI ili TDCI motorom?
Da uzimam u obzir i vozila iz uvoza ili samo ona kupljena i odrzavana kod nas, sa urednom servisnom knjizicom?
Karavan ili limuzina?

Znam da im rapidno pada cena, al' racunam da je polovnjaku starom 9-8-7... godina cena vec dovoljno pala, pa gubitak pri nekoj daljoj prodaji (za 5 do 7 godina) nece biti bas toliki. Ili se varam?

stef

• President
  • *
    • yugofanclub
Re: Ford Mondeo 2.0 dizel (TDDI ili TDCI), godiste od 2001. i mladji
« Reply #1 on: January 26, 2010, 09:16:35 AM »

Ti Fordovi dizeli su se pokazi kao robusni. Prelaze gomilu kilometara. Sluzbeno vozilo mi je  zadnji Mondea ali u benz varijanti, i mogu reci da uospte nisu skupi za odrzavanje. Za 35k kilometara apsolutno nije stucnuo. Jedina zamerka, ako je to zamerka je preosetljiva farba. Mislim da bi idealno bilo da moze jedno 2x godisnje da se polira. Farba ne gubi sjaj nego nego se jako lako ostecuje povrsinski sloj. Trapovi i lezanje na putu, apsolutno neprevazidjeno. Vozis toliki auto a u krivinama se ponasa kao karting ;)
Kako ćete prepoznati Sremca na auto-putu?
Svi voze - on tera!!! :)

Gomi

• Member
  • *
« Reply #2 on: January 26, 2010, 09:24:11 AM »

Hvala Stef!

Miloš

• President
  • *
« Reply #3 on: January 26, 2010, 11:22:43 AM »

Definitivno TDCi (common rail), TDDI je starija generacija a i nikad nije bio na dobrom glasu.

Gomi

• Member
  • *
« Reply #4 on: January 27, 2010, 02:30:51 PM »

Čitam sad da Mondeo 2.0 tdci troši oko 9 litara u gradu. Kažu ljudi da to nije mnogo za auto te snage i težine. Al' ja imam utisak da je to baš puno. Te sam sad opet u dilemi, dizelaš ili benzinac sa plinom.

Molim vas, kažite mi, koji snažniji dizel motori (bez obzira na proizvođača) novije generacije (od 2001. na ovamo) generalno najmanje troše, pa da u skladu sa tim tražim model auta koji bi mogao da platim ili koji se snažniji, savremeniji benzinski motor najbolje pokazao u radu na plin.

Miloš

• President
  • *
« Reply #5 on: January 27, 2010, 02:54:01 PM »

Čitam sad da Mondeo 2.0 tdci troši oko 9 litara u gradu. Kažu ljudi da to nije mnogo za auto te snage i težine. Al' ja imam utisak da je to baš puno. Te sam sad opet u dilemi, dizelaš ili benzinac sa plinom.

9 l u gradu je u principu previse za dvolitarski CR dizelas, iako je rec o prilicno velikom autu. Mozda samo u najjacoj verziji sa, ako se dobro secam, 136 KS...

Vule

• VIP Member
  • *
    • Brava Eco Friendly
    • NS Auto Forum
« Reply #6 on: January 27, 2010, 03:10:22 PM »

Sve zavisi kako se vozi, ne vidim nikakav problem da troši i 15 litara :)
“I’d rather lose by a mile because I built my own car than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don’t let someone else write the book.”

Gomi

• Member
  • *
« Reply #7 on: January 27, 2010, 04:07:02 PM »

Vule, ja se posle godina i godina premišljanja odlučio za dizelaša, a ne za benzinca sa ugrađenim plinom, dakle zbog uštede, a ti sad kažeš da ni 15l nije problem.

Vule

• VIP Member
  • *
    • Brava Eco Friendly
    • NS Auto Forum
« Reply #8 on: January 27, 2010, 04:24:18 PM »

Nisi me razumeo :)

Nije problem natući potrošnju na 15 litara, daj mi bilo koji novi 2.0 dizel da ga vozim onako kako inače vozim i ima da bude 15 :)

Zato kažem, sve zavisi od načina vožnje, možda nekom troši 9 a malo ga više gazi, tebi će trošiti oko 7 verovatno ako ga budeš vozio lagano/normalno.
“I’d rather lose by a mile because I built my own car than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don’t let someone else write the book.”

Miloš

• President
  • *
« Reply #9 on: January 27, 2010, 04:42:49 PM »

Sve zavisi kako se vozi, ne vidim nikakav problem da troši i 15 litara :)

To je, u slucaju dvolitarskog cr dizela od 100 i nesto KS skoro nemoguce, bar ako pricamo o prosecnoj gradskoj voznji, znaci ne mereno u momentu najjaceg pritiska na papucicu gasa.

Vule

• VIP Member
  • *
    • Brava Eco Friendly
    • NS Auto Forum
« Reply #10 on: January 27, 2010, 04:44:54 PM »

Kažem, u prosečnoj gradskoj vožnji, ne bi trebao da troši više od 7-8 litara...

Ducca

• Advanced Member
  • *
« Reply #11 on: January 27, 2010, 04:54:39 PM »

To je, u slucaju dvolitarskog cr dizela od 100 i nesto KS skoro nemoguce, bar ako pricamo o prosecnoj gradskoj voznji, znaci ne mereno u momentu najjaceg pritiska na papucicu gasa.

Ovako nesto bi do pre nekog vremena i sam tvrdio, sve dok svojim ocima nisam video prosecnu potrosnju od 12.5 litara u Bori 1.9 tdi...  Auto je doduse bio dosta opterecen, ali za ceo dan nije presao 2000 rpm... Gradska voznja, sa dosta cestim zaustavljanjima... Inace ne trosi vise od 8 litara po gradu... Da ga je imalo ozbiljnije gazio lako bi prebacio i tih 15l...

Miloš

• President
  • *
« Reply #12 on: January 27, 2010, 05:21:52 PM »

Ovako nesto bi do pre nekog vremena i sam tvrdio, sve dok svojim ocima nisam video prosecnu potrosnju od 12.5 litara u Bori 1.9 tdi...  Auto je doduse bio dosta opterecen, ali za ceo dan nije presao 2000 rpm... Gradska voznja, sa dosta cestim zaustavljanjima... Inace ne trosi vise od 8 litara po gradu... Da ga je imalo ozbiljnije gazio lako bi prebacio i tih 15l...

Sta si ti, teglio volove u toj Bori ?

Ducca

• Advanced Member
  • *
« Reply #13 on: January 27, 2010, 05:56:01 PM »

Sta si ti, teglio volove u toj Bori ?

:jeste:

Tako mu nekako i dodje... Vozalo se nas cetvorica stokilasa...   :)

Maki

• Regular Member
  • *
    • Fiat Marea 1.9 JTD
« Reply #14 on: January 27, 2010, 07:17:21 PM »

9 l u gradu je u principu previse za dvolitarski CR dizelas, iako je rec o prilicno velikom autu. Mozda samo u najjacoj verziji sa, ako se dobro secam, 136 KS...

Tih 9 litara ED nije mnogo, nego je normalno za gradsku vožnju...ako mislimo na gradsku vožnju po Beogradu.
Navodim svoj primer - Fiat Marea 1.9 JTD, gradska vožnja BG, oko 8 litara. Po Sremskoj Mitrovici ili ponekad Novom Sadu je manja, recimo oko 6-7 litara ED.

Pages: [1] 2 3 ... 7   Go Up