Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dobrodošli na NS Auto Forum!

Pages: [1] 2   Go Down

Author Topic: Magljenje stakla  (Read 11979 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

prepek2000

• Beginner
  • *
Magljenje stakla
« on: January 03, 2009, 08:38:23 PM »

Imam veliki problem sa magljenjem stakla, tj soferke! Vozim Fiat Brava i probao sam da uklonim ovaj problem ali bezuspesno.... Prvo sam sumnjao da mi kod retrovizora sa strane vozaca pusta vazduh pa su mi u servisu oblozili gumom ali nije dalo rezultata, onda sam zamenio filter za ventilaciju i fino obrisali prljavstvinu ali nije pomoglo.... Jednino resenje je otvaranje prozora ali to mi ne znaci puno jer se zaledim u autu, a grejanje i hladjenje ne pomaze iz ventilaciju uopste skoro....
Da napomenem jos kakomi se stvara najvise magle sa vozaceve strane soferke i da bude jos gore rukom je jako tesko skinuti cak ponekad i krpom jer zamagljenje kao da sadrzi neku blagu dozu masnoce cini mi se  :wot:
Citao sam negde da Fiat Brava muci muku sa magljnjem stakla.... Nadam se da je buva samo....

Hvala unapred!

abarth

• Advanced Member
  • *
    • Stilo JTD, Aprilia Dorsoduro
Re: Magljenje stakla
« Reply #1 on: January 03, 2009, 09:45:43 PM »

Upališ klimu(ako imaš), temp. na max, ventilator do panja na prozore, ako nemaš klimu sve isto ali staviš da uvlači spoljni vazduh.

basara

• Hero Member
  • *
  • Vorsprung durch Technik
    • BNL SYSTEMS
« Reply #2 on: January 03, 2009, 10:08:49 PM »

Imam slican problem u kombiju, ali sam to resio sa nekiom Sonax tecnoscu protiv zamagljivanja.
Imas u Matadoru u Temerinskoj uluci.

milutin

• Administrator
  • *
    • Punto HGT
« Reply #3 on: January 03, 2009, 10:12:13 PM »

Ja sam isto mucio muku, par dana, ali je reseno mnogo jednostavnije

Delija

• Advanced Member
  • *
  • VIP
    • Honda Civic 1.8 Sport
« Reply #4 on: January 03, 2009, 11:30:34 PM »

Ako ima masnoce, onda "mirisi" na to da ti negde curi antifriz...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

milutin

• Administrator
  • *
    • Punto HGT
« Reply #5 on: January 04, 2009, 01:18:17 AM »

Da ali hoce masnoca i ako je staklo prljavo, ne ide se u perionice sada cesto, ovo vreme sugavo...ne vredi samo krpa, jos gore napravis, samo razmrljas i napravis masnocu cvrscom...probaj ti prvo neki ajax, mer ili tako nesto...

nesa1

• Advanced Member
  • *
« Reply #6 on: January 04, 2009, 07:09:25 AM »

Tash za sudove uzmi i namazi stakla (nisam probao ali sam chuo da ljudi mazu stakla tashom)

Ja nemam problema s`tim nepamtim kad su mi se zamaglila.

I da chuo sam da ima neki unutrashnji hladnjak koji regulishe vlaznost vazduha u autu ako je on prljav onda se magle stakla tj ne prolazi suv vazduh vec se skuplja vlazan i odma se primeti na staklima
(e sad koliko je istina nemam pojma)
« Last Edit: January 04, 2009, 07:12:49 AM by nesa1 »

ChatNick

• Senior Member
  • *
« Reply #7 on: January 04, 2009, 09:48:49 AM »

...Sad će interceptor da se smeje... :)
Kao i kod maske za bojne otrove-one koju smo nosili u vojsci, i ovde pali isto - bilo kakav oblik sapuna, čvrsti ili tečni (lakše se razmaže), uključujući paste za brijanje (ovo svako ima, zato navodim, ko hoće, može nešto kupiti). U zavisnosti koliko je naneto, staklo može biti jako muljavo, pa treba smanjiti količinu ili preneti na ostala stakla. Bitno je stvoriti toliko tanak sloj na staklu da staklo ne može da magli, a da pri tom vozač ipak vidi.
Upotreba grejanja i "duvanja" tada pravi "veliku" štetu, jer topi taj sloj i pravi "rupe", pa treba isključiti makar duvanje na šoferku.

Delija

• Advanced Member
  • *
  • VIP
    • Honda Civic 1.8 Sport
« Reply #8 on: January 04, 2009, 10:40:24 AM »

Kad smo kod smesnih predloga... :)
Negde sam procitao da ljudi razmazuju pastu za zube po ogledalu u kupatilu da se ne bi maglilo :)

p.s. Pomenuh antifriz, posto sam par puta prisustvovao detektovanju problema. Dosta lako se prepoznaje kad je problem tog tipa posto su stakla bash dobrano masna - mnogo vise nego sto bi bila od duzeg nepranja - osim ako ih neko redovno razmazuje rukama :)
Operes nekim deterdzentom, pa ces videti kako ce se ubuduce ponasati...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

haubica

• Regular Member
  • *
« Reply #9 on: January 04, 2009, 10:56:52 AM »

vidi ko god je imo opela muku je mucio sa maglenjem, iskustvo sa trka je pomoglo da resim problem.
prva stvar koju treba obaviti je da oribas sdtakla, uklonis masnocu sa njim, a drugi je da bilo koji sampon, uymi najjeftiniji naneses na stakla, ynaci utrljas cist sampon i on ce kupiti vlagu. kod mene je to pilo vode.
i kad posle 15,20 dana opet pocne da magli, ponovi postupak
He who dares, wins

Interceptor

• VIP Member
  • *
    • Alfa 156 SW 2.0TS,´74 Fiat 128 sport, Honda Shadow
« Reply #10 on: January 04, 2009, 11:06:47 AM »

...Sad će interceptor da se smeje... :)
Kao i kod maske za bojne otrove-one koju smo nosili u vojsci, i ovde pali isto - bilo kakav oblik sapuna, čvrsti ili tečni (lakše se razmaže), uključujući paste za brijanje (ovo svako ima, zato navodim, ko hoće, može nešto kupiti). U zavisnosti koliko je naneto, staklo može biti jako muljavo, pa treba smanjiti količinu ili preneti na ostala stakla. Bitno je stvoriti toliko tanak sloj na staklu da staklo ne može da magli, a da pri tom vozač ipak vidi.
Upotreba grejanja i "duvanja" tada pravi "veliku" štetu, jer topi taj sloj i pravi "rupe", pa treba isključiti makar duvanje na šoferku.

Ma iskustvo ti je čudo...i tekovine rata.... :haha:
Better to fight for something then live for nothing

kujo

• Junior
  • *
« Reply #11 on: February 26, 2009, 02:23:59 PM »

Ako nikako ne pomaže i maste ti se sama stakla,crko ti je grejač unutrašnjeg prostora.Pušta na njega antifriz i magli.

Zlatko

• Beginner
  • *
« Reply #12 on: May 22, 2010, 08:53:56 PM »

U vise slucajeva treba ukljuciti klimu ali moze biti i do nekog hladnjaka unutrasnjeg nisam siguran ...

LAZIC DARKO

• Beginner
  • *
« Reply #13 on: February 15, 2011, 03:49:52 PM »

IMAM PROBLEMA SA MAGLENJEM STAKALA,,VOZIM FIJAT MULTIPLU . PROMENIO SAM FILTER KLIME,TERMOSTAT ZA GREJANJE .. NE GUBIM ANTIFRIZ A AUTO MI MAGLI .IMA LI NEKO SAVET STA DA RADIM???????????????

stef

• President
  • *
    • yugofanclub
« Reply #14 on: February 15, 2011, 04:12:17 PM »

Evo ja cu da te posavetujem - prvo se predstavi u temi namenjenoj za to - red je. Drugo, iskljuci caps lock na tastaturi, po nepisanim pravilima net komunikacije - vices. A to i bas nije lepo, jel tako?
    E sada vasa problematika - mali hladnjak koji se nalazi u kabini vam curi(pusta negde rashladnu tecnost). Sad, da li curi sam hladnjak ili negde na spoju - serviser ce videti. Ako stalno magle stakla jako, to nema veze sa prljavim prozorima. Negde postoji velik izvor vlage u autu, a to je u 99% slucajeva grejanje.....
Kako ćete prepoznati Sremca na auto-putu?
Svi voze - on tera!!! :)

Pages: [1] 2   Go Up